Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Lapbookowe ABC

Lapbookowe ABC

W ramach bloku tematycznego „Książka z wyobraźnią” odbyły się w naszej siedzibie warsztaty plastyczno-literackie pt.: „Lapbookowe ABC”.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Kloska, która objaśniła uczestnikom co to jest lapbook, jak go wykonać i do czego wykorzystać. Nad oryginalnymi, kolorowymi teczkami tematycznymi, związanymi przede wszystkim z literaturą, pracowano 20 i 27 maja br. Wśród ulubionych lektur królowała książka „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla. Powstały również lapbooki na temat „Harry’ego Pottera”, „Matyldy”, „Mikołajka”, „Szewczyka Dratewki”, „Historii żółtej ciżemki”, „Ani z Zielonego Wzgórza” oraz filmów „Szybcy i wściekli”, „Pszczółka Maja” i „Był sobie pies”. Uczestnicy umieścili w swoich lapbookach informacje na temat bohaterów i autorów książek, portrety ulubionych postaci, opisy fabuł oraz najciekawszych przygód. Niektórzy podali daty wydań i premier, tytuły oryginałów oraz tytuły innych książek wybranego autora. Lapbook ma to do siebie, że nie wyznacza granic wyobraźni i każdy temat jest dobry na wykonanie takiej książki tematycznej, którą można do woli uzupełniać nowymi materiałami. I dzięki temu możemy wejść do Fabryki Czekolady poprzez Golden Ticket, dowiedzieć się, jak nazywali się bohaterowie „Matyldy” czy jak naprawdę wyglądała Ania Shirley.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia

FOTORELACJA

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content