Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Zdrowy styl życia

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia

Dnia 24.05.2017 r. w ramach bloku tematycznego „Książka na sportowo”  w Bibliotece w Okleśnej odbył się wykład Oliwii Jakubik-Pękali na temat zdrowego stylu życia.

W ramach wykładu uczestnicy uzyskali informacje dot. wpływu diety na zdrowie i samopoczucie. Ponadto usłyszeli jak odreagować stres za pomocą prostych, a skutecznych ćwiczeń. Oliwia Jakubik-Pękala pasjonuje się również technikami relaksacyjnymi i jogą pokazała więc jak niwelować frustrację, agresję i jak przynieść ulgę napięciom mięśniowym. Ponadto odbyła się degustacja przygotowanych potraw ze zdrowych produktów, świeżego, pieczonego własnoręcznie chleba oraz różnorodnych past kanapkowych. Propagatorka zdrowego stylu życia p. Oliwia Jakubik-Pękala zachęcała również do korzystania z wielu dostępnych na rynku poradników zawierających cenne informacje na temat odżywiania, relaksacji i sportu.

Reasumując, żeby być zdrowym należy stosować odpowiednią dietę, zadbać o aktywność fizyczną, odstawić używki, znaleźć czas na sen i odpoczynek oraz nauczyć się radzić ze stresem.

Prowadząca warsztaty Oliwia Jakubik-Pękala propagatorką zdrowego stylu życia, pasjonuje się technikami relaksacyjnymi, a zwłaszcza jogą. Ukończyła roczny Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Krakowskim Centrum Causallingu Gestalt, roczny Kurs Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz kurs psychodramy.

Wykład  odbył się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia. Projekt realizuje Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni wraz z Partnerami: Stowarzyszeniem Młoda Alwernia, Stowarzyszeniem Alwernia Plus, Stowarzyszeniem „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszeniem na Rzecz Poręby Żegoty.

FOTORELACJA

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content