Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Sposoby na książkę

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / Sposoby na książkę

Sposoby na książkę

6 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Grojcu w ramach bloku tematycznego „Książka uczy” odbyło się spotkanie na temat kreatywnego wykorzystania literatury dla dzieci.

Rodzice dzieci z klas 1-6 mogli znaleźć inspirację do twórczych działań związanych z książką, zapoznali się z przykładami różnego rodzaju „okołoksiążkowych” inicjatyw i dowiedzieli się gdzie najlepiej szukać informacji na temat dobrej literatury dla dzieci. Wykład został przygotowany m.in. w oparciu o najnowszą publikację Instytutu Książki „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która zawiera listę rekomendowanych przez IK, Polską Sekcję IBBY i CzasDzieci.pl tytułów dla dzieci  wieku 0-3, 3-6, 6-10 lat.
Spotkanie prowadziła Katarzyna Kloska – plastyk, animator kultury, miłośniczka literatury dla dzieci.

Wykład odbył się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia. Parterami MGBP w Alwerni w realizacji projektu są: Stowarzyszenie Młoda Alwernia, Stowarzyszenie Alwernia Plus, Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content