Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

warsztaty literacko-naukowe

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / warsztaty literacko-naukowe

warsztaty literacko-naukowe

Dnia 6.04.2017 r. w Bibliotece w Grojcu odbyły się warsztaty literacko-naukowe prowadzone przez Akademię Odkrywców.

Zajęcia odbyły się w ramach bloku tematycznego „Książka uczy” realizowanego w Filii MGBP w Grojcu. Zachęcano dzieci do korzystania z książek popularnonaukowych, bo zrozumienie zjawisk zachodzących wokół nas musi być poparte wiedzą z zakresu biologii i chemii. Wykorzystując fakt, że dzieci z natury lubią poszukiwać różnych rozwiązań, odkrywać i eksperymentować, zaproszono dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grojcu i przedszkolaki do przeprowadzenia efektownych doświadczeń chemicznych i przyrodniczych pod czujnym okiem przedstawicielki AKADEMII ODKRYWCÓW z Krakowa.

Uczniowie wcielili się w rolę naukowców poznając wiele ciekawostek ze świata nauki. Odkryli, że mądre eksperymentowanie może być pasjonującym zajęciem, dającym wiele przydatnych i wartościowych informacji o otaczającym świecie.
Uczestnicy warsztatów byli świadkami niezwykłych doświadczeń i nie tylko doskonale się bawili ale również za pomocą realnych przeżyć wzbogacili swoją wiedzę związaną z życiem codziennym. Dostrzegli magię nauki i przekonali się jaką ciekawą przygodą może stać się poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące je pytania z dziedziny chemii czy przyrody za pomocą prostych doświadczeń.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia. Parterami MGBP w Alwerni w realizacji projektu są: Stowarzyszenie Młoda Alwernia, Stowarzyszenie Alwernia Plus, Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.

Fotorelacja.

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content