Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

„Książka na sportowo”

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / „Książka na sportowo”

„Książka na sportowo”

Dnia 31 maja 2017 r. odbyły się w  Okleśnej warsztaty sportowe w ramach bloku  tematycznego „Książka na sportowo”, które prowadził  pisarz Dariusz  Rekosz.

Jego miłość do sportu, zwłaszcza futbolu znalazła swoje odbicie w książce „Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?”. Zajęcia okazały  się  nie lada gratką  dla miłośników futbolu. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. 4-6 SP w  Okleśnej. Pan Dariusz Rekosz przygotował krótką prezentację o swojej literackiej działalności i ciekawych ludziach, których miał przyjemność spotkać na swej pisarskiej drodze. Następnie pisarz wprowadził młodych ludzi w podstawowe zagadnienia  z dziedziny sportowej, przedstawił  charakterystykę najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie i wciągnął dzieci do wspólnej zabawy przy rozwiązywania zagadek. Na koniec trzeba było posłużyć się również lotnym umysłem przy rozwiązywaniu quizu sportowego,  zawierającego aż 22 pytania. Była też możliwość zakupu książek autora i uzyskanie autografu.

Dariusz Rekosz – autor książek przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód „Mors, Pinky i…”. Promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz unikatowe spotkania z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady.

Warsztaty sportowe odbyły się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia.

FOTORELACJA

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content