Gra Miejska “Turniej Trójmagiczny”

Dnia 4 czerwca 2016 r. odbyła się przygotowana przez nas Gra Miejska “Turniej Trójmagiczny”. W zmaganiach wzięło udział 12 drużyn ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawodnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami zarówno sprawdzającymi ich wiedzę o naszym bohaterze Harrym Potterze, jak również sprawdzali się w zadaniach logicznych i zręcznościowych. Można było pójść do Hogwartu i rozwiązać quiz o Harrym Potterze, wejść do Działu Ksiąg Zakazanych, aby zmagać się z zaszyfrowanymi zadaniami, wykonać karkołomny bieg z miotłą na Boisku do Quidditch’a, zagrać z Hagridem i jego psem Kłem w ich Chatce, wejść do baru Pod Trzema Miotłami, żeby spróbować ciasteczek z zagadką i odgadnąć skład magicznych eliksirów. W Zaczarowanym Lesie czekało na uczestników Poszukiwanie Horkruksów oraz tworzenie własnej różdżki i zaklęć. Po drodze można było też Ustrzelić Wiedźmę i spotkać Dementorów, z którymi można było zagrać o wszystko albo nic.
Wszyscy uczestnicy ukończyli grę zadowoleni, zebraliśmy wiele pozytywnych opinii, pojawiły się też pytania czy w przyszłym roku również zorganizujemy podobną akcję. My również jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystko się udało i planujemy kolejne działania.
Młodzież realizująca projekt

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Młoda Alwernia oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Alwerni “Układ otwarty- Wokół Jednego Utworu” dofinansowanego z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Alwernia.

Data Projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *