Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Chaud devant

Chaud devant

W tym roku w projekcie zagranicznym dofinansowanym z programu Erasmus + „Mobilność Edukacyjna” uczestniczyło 45 młodych osób w wieku 13-17 lat z Polski, Francji i Finlandii oraz opieka. Projekt realizowało wspólnie: Stowarzyszenie Młoda Alwernia (Polska), Communauté de Communes des Coevrons z Evron (Francja) oraz Avalus (Finlandia).

Tematem projektu ekologicznego „Chaud devant” realizowanego we Francji w terminie 5-17 lipca 2016 r. był problem globalnego ocieplenia. Młodzież biorąca udział w projekcie próbowała znaleźć odpowiedź na następujące pytania:
Czy działania ludzkie wpływają na globalne ocieplenie?
Co możemy zrobić, aby temu przeciwdziałać?
Jakie są konsekwencje globalnego ocieplania?

Podczas trwania projektu uczestnicy m.in. oszczędzali wodę, segregowali śmieci, zbudowali miniaturowe turbiny wiatrowe, a nawet sami produkowali energię jeżdząc na rowerze,by móc naładować swoje urządzenia mobilne. Korzystali też z energii otrzymanej dzięki zamontowaniu na campingu paneli słonecznych.

Młodzież stworzyła „obóz klimatyczny”, do którego zaprosiła turystów, aby podzielić się z nimi wynikami swojej pracy.
Aby móc zregenerować energię na udział w kolejnych warsztatach młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach relaksacyjnych i edukacyjnych t.j. zwiedzanie Fabryki Energii, gry terenowe w Saint Malo i na wyspie dol de Bretagne na którą młodzież popłyneła statkiem, udział w wieczorze bretońskim z tańcami i muzyką na żywo, pływanie kajakami na morzu, udział w wieczorze talentów, podczas którego to młodzież prezentowała swoje zdolności.

Czas minął nam szybko i przyjemnie, dlatego planujemy kontynuować współpracę z naszymi zagranicznymi partnerami i już myślimy o temacie kolejnego projektu europejskiego.

Share
admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content