Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Autorskie spotkanie z Łukaszem Dębskim

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Projekty  / ROK 2016  / Autorskie spotkanie z Łukaszem Dębskim

Autorskie spotkanie z Łukaszem Dębskim

22 września 2016 roku w ramach projektu „Układ otwarty – Wokół Jednego Utworu” odbyło się autorskie spotkanie z Łukaszem Dębskim, poetą scenarzystą, prozaikiem, autorem książek dla dzieci i dorosłych.

W spotkaniu, które przybrało postać warsztatów literackich wzięli udział uczniowie klas: V, VI a i VI b ze Szkoły Podstawowej w Alwerni.

Już na początku spotkania wywiązała się dyskusja na temat ostatnich książek przeczytanych przez uczniów. Następnie prowadzący spotkanie opowiedział, jaka jest droga od pomysłu do powstania książki, zwracając szczególną uwagę na to, jak powstają ilustracje do jego książek.

Kolejnym punktem programu było zaproszenie uczestników spotkania do sprawnego czytania (w dodatku na czas!) fragmentów jego książek, m. in. „Wierszownika z podróży dookoła świata”. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie!

Podczas spotkania udało się również rozegrać kilka konkurencji, w których nagrodami były słodkości.

Uczniowie brali również udział w grze kryminalnej, w której odegrali rolę detektywów odszukujących i sprawnie rozwiązujących zagadki ukryte
w rożnych zakamarkach sali.

Na wszyscy ułożyli zabawną rymowankę o mieszkańcach Alwerni. Było to nie tylko sprawdzenie swoich umiejętności literackich, ale również świetna zabawa.

Projekt jest realizowany przez Miejsko –Gminną Bibliotekę Publiczną w Alwerni oraz Stowarzyszenie Młoda Alwernia.

Dzięki uprzejmości pana Burmistrza Tomasza Siemka, spotkanie mogło odbyć się w Sali nr 5 w Urzędzie Gminy.

Projekt „Układ otwarty- Wokół Jednego Utworu” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content