Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

W dniu 6 czerwca 2017 r. w Alwerni gościła pisarka i autorka książek dla dzieci Roksana Jędrzejewska – Wróbel. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach bloku tematycznego „Książka z wyobraźnią”, a uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Alwerni.

W trakcie spotkania autorka prezentowała bohaterów swoich książek i opowiadała o swojej twórczości. Uczniowie wysłuchali także opowiadania pt. „Praktyczny Pan” i dyskutowali o tym, co jest najważniejsze w życiu czyli przyjaźń, miłość, zdrowie i rodzina. Uczestnicy spotkania w niezwykle obrazowy sposób dowiedzieli się jak powstaje książka, począwszy od pomysłu i pisarza, aż do pojawienia się jej w księgarni i bibliotece. Autorka zwróciła szczególną uwagę na czytanie książek, które pobudzają wyobraźnię i pomagają rozwiązywać problemy. Na zakończenie spotkania była okazja zakupu książek z dedykacją autorki.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel to polska pisarka, doktor literaturoznawstwa, autorka książek dla dzieci, tekstów do podręczników i bajek terapeutycznych, słuchowisk, telewizyjnych wieczorynek, scenariuszy i adaptacji scenicznych. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, za które otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę „BESTSELLER-ka”, Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia.

Fotorelacja ze spotkania

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content