Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

EUROPEAN RED RIDING HOODS

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / EUROPEAN RED RIDING HOODS

EUROPEAN RED RIDING HOODS

Kończą się działania w ramach projektu EUROPEAN RED RIDING HOODS. Partnerem Stowarzyszenia  Młoda Alwernia jak w poprzednich latach jest  Communauté de Communes des Coevrons z Evron.

W tym roku młodzież stworzyła projekt teatralny. Na bazie wszystkim dobrze znanej bajki Czerwony Kapturek, powstał autorski scenariusz, następnie poprzez warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne i autoprezentacji zostało  przygotowane przedstawienie, które ukazywało stereotypy wybranych krajów Unii Europejskiej.

Wspólne działania poprzez współpracę i zabawę spowodowały edukowanie młodych ludzi w sposób nieszablonowy wprowadzając innowacyjność przekazywania wiedzy. Scenariusz teatralny  zwiększał świadomość obywatela europejskiego i stwarzał młodzieży szanse znalezienia wspólnych wartości pomimo różnic kulturowych. Projekt miał na celu rozwijanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodzieży, jako elementu spójności w Unii Europejskiej.

W trakcie wymiany zostały zorganizowane warsztaty teatralne w grupach, pozwalające na: właściwe utożsamienie się z rolą w projekcie (aktor, scenograf, technik, inspicjent) oraz zapoznanie się z innymi funkcjami teatralnymi. Młodzież wcieliła się w rolę odtwórców ról bohaterów scenicznych, scenografów, choreografów a także osób obsługujących zaplecze techniczne – niezbędne przy realizacji przedstawienia. Młodzież miała za zadanie wskazać różnice i podobieństwa kulturowe występujące w Unii Europejskiej przy tworzeniu scenariusza.

Ponadto podczas pobytu wykonywane były czynności związane z codzienną integracją,  między innymi  przygotowanie i przeprowadzenie zabaw integracyjno-edukacyjnych. Młodzież uczestniczy w procesie promocyjnym projektu redagując notatki i artykuły oraz projektując plakat przed spektaklem. Zrealizowano również ”Warsztaty od kuchni” czyli zwiedzanie teatru w Krakowie

Praca nad scenariuszem oraz pierwsze warsztaty odbywały się w Alwerni. Kolejne działania odbywały się w Żywcu i w Rajczy, gdzie powstawały ścieżka dźwiękowa, oraz efekty specjalne przedstawienia. Przedstawienie zostało wystawione dwukrotnie – w Żywcu i  Alwerni. Działania warsztatowe (grup: aktorskiej, technicznej, plastycznej i muzycznej) odbyły się w Alwerni, Żywcu i Rajczy.  Powstał profesjonalny afisz teatralny.  Nie zabrakło również tematycznych warsztatów teatralnych w krakowskim Teatrze Groteska. Premiera odbyła się w dniu 19 lipca
w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu natomiast drugie przedstawienie dla dzieci, młodzieży i dorosłych 20 lipca w  Remizie OSP w Alwerni.

To międzynarodowe wydarzenie kulturalne w  Alwerni zgromadziło dzieci, młodzież rodziców, sympatyków. Program i relacje z projektu są zamieszczone na stronie Młodej Alwerni  www.smalw.pl

Dodatkowo młodzież relacjonowała działania projektu tworząc TV-NEWS – dostępne nawww.smalw.pl w zakładce FILMIKI 2014

Share
admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content