Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

BATUCADA 2013 – realizowany we Francji w okresie wakacji

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Projekty  / ROK 2013  / BATUCADA 2013 – realizowany we Francji w okresie wakacji

BATUCADA 2013 – realizowany we Francji w okresie wakacji

W roku 2013, organizacja wiodąca –  Communauté de Communes des Coevrons, Stowarzyszenie Młoda Alwernia oraz z Młodzież z Gminy  Yaremche na Ukrainie  zdobyły grant w projekcie muzycznym BATUCADA, który został zrealizowany we Francji w okresie wakacji.  Językiem projektu był język angielski.

Przez prawie dwa tygodnie młodzież z trzech krajów Europy ćwiczyła rytmy brazylijskiej Samby na różnych instrumentach perkusyjnych. Próby i warsztaty muzyczne odbywały się w różnorakiej scenerii pięknych zakątków Francji (Evron – miasto partnerskie Alwerni, czy nadmorskie Saint Malo). Oprócz warsztatów,  młodzież  brała udział w grach europejskich, spędzała aktywnie czas, prezentowała walory krajów, z których pochodzi. Uwieńczeniem projektu stały się dwa koncerty – pierwszy przed głównym wejściem do starego miasta Saint Malo trwał 45 minut i był wykonywany przez 60 osobową grupę z Francji, Ukrainy i Polski.Podczas koncertu, licznie zgromadzona publiczność reagowała bardzo żywiołowo klaszcząc i tańcząc w rytmach brazylijskiej Samby. „We did it” – takie były pierwsze słowa Luciena – Instruktora Batucady, wypowiedziane zaraz po koncercie w Saint Malo. Kolejny koncert odbył się w centrum partnerskiego miasta Evron. Wśród zgromadzonych mieszkańców, umiejętności młodych artystów podziwiał również  Mer Miasta Evron oraz inni przedstawiciele lokalnych władz.

Podczas projektu młodzież nabyła nowe umiejętności muzyczne, poznała ciekawe miejsca oraz kulturę innych krajów Europy, ucząc się wzajemnej tolerancji i funkcjonowania we współczesnym świecie.

Liderem projektu Młodzież w działaniu  pod nazwą „BATUCADA” była strona francuska Communauté de Communes des Coevrons. Projekt przygotował
i czuwał nad jego  realizacją Bruno Masse.
Partnerzy projektu to Stowarzyszenie Młoda Alwernia oraz Gmina Yaremche z Ukrainy.

Kadra Stowarzyszenia Młoda Alwernia:
Aneta Zielińska i Jagoda Jaśko – WYCHOWAWCY
Marek Skowronek – KIEROWNIK

Share
admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content