Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Spotkanie z Izabellą Klebańską

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / Spotkanie z Izabellą Klebańską

Spotkanie z Izabellą Klebańską

W dniu 9.05.2017 r. w Bibliotece w Porębie Żegoty gościła Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach bloku tematycznego „Książka z muzyką w tle”, a uczestniczyli w nim uczniowie kl. I, II, III SP oraz przedszkolaki.

W czasie spotkania pisarka wprowadzała dzieci w świat muzyki i poezji. Włączyła uczniów we wspólną zabawę posługując się tekstami z własnych książek i urozmaiciła je grą na skrzypcach. Dowcipnie opowiadała o swoich utworach literackich. Uczniowie poznali klucz wiolinowy, wartości nut, oraz nazwy instrumentów muzycznych. Z zachwytem słuchano dżwięków opery Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Izabelli Klebańskiej. Podczas spotkania pisarka w przenośni oraz dosłownie porwała dzieci do tańca, dała się również poznać jako osoba o wyjątkowym poczuciu humoru. Na zakończenie spotkania była okazja zakupu książek z dedykacją autorki.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę Alwernia.

Fotorelacja.

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content