Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Książka dobra na wszystko! – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Stowarzyszenie Młoda Alwernia / Aktualności  / Książka dobra na wszystko! – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Książka dobra na wszystko! – spotkanie z Krzysztofem Petkiem

27.03.2017 r. uczniowie ZS nr 3 w Kwaczale mieli okazję poznać autora książek, dziennikarza, organizatora wypraw oraz instruktora survivalu Krzysztofa Petka.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez MGBP w Alwerni KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego przez MKiDN w ramach programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia.
W trakcie spotkania autor opowiadał o sposobie pisania swoich książek,  źródłach inspiracji i o  warsztacie dziennikarskim.  Uczniowie z zapartym tchem słuchali dynamicznych  opowieści o niezwykłych wyprawach po Syberii, puszczy amazońskiej, Rumunii i Czechach. Pisarz proponował młodzieży alternatywę dla telewizora i komputera zachęcając ich do czytania książek i do uczestnictwa w wyprawach survivalowych, które sam organizuje.

KRZYSZTOF PETEK – pisarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach.
Autor powieści sensacyjno-przygodowych, m.in. serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ, OPERACJI HYDRA i GRA. Od roku 2001 jest członkiem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. Na spotkaniach autorskich promuje  zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i warsztaty dziennikarskie.

Fotorelacja.

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content