Stowarzyszenie Młoda Alwernia

zajęcia kulturalne i sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nasze stowarzyszenie
Godziny zajęć
soboty - od godz. 9.00
Galeria
Top

Filcowanie

Filcowanie

Dnia 25 kwietnia 2017 r. członkowie grupy twórczej „Millennium” działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych warsztatach filcowania.

Filcowanie to jedna z technik w rękodziele, dzięki której powstaje wiele pięknych własnoręcznie wykonanych dzieł artystycznych. Można filcować na sucho i na mokro. W filcowaniu na sucho wykorzystuje się specjalne igły, które są nacięte ukośnie dzięki czemu włókna czesanki zaczepiają się i łączą z resztą włókien. Proces filcowania na sucho poprzez wkładanie igły w czesankę należy powtórzyć wiele razy by uzyskać twardy produkt oraz nadać mu odpowiedni kształt. Wykorzystuje się również drut, który daje szkielet filcowanej postaci.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia. Parterami MGBP w Alwerni w realizacji projektu są: Stowarzyszenie Młoda Alwernia, Stowarzyszenie Alwernia Plus, Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.

Zapraszamy do galerii.

Share
Aneta Głowicka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content